Konferencia Telemedicína 2022/Zdravie na diaľku sa skončila

Konferencia Telemedicína 2022/Zdravie na diaľku, ktorá sa konala od 12. 10. 2022 do 13. 10. 2022 v Nízkych Tatrách, nadviazala na sériu tém, ktorým sme sa v našich novinách venovali v posledných troch rokoch. O telemedicíne sa veľa písalo a hovorilo, no až pandémia nás donútila zaviesť nové formy starostlivosti o zdravie pacientov na diaľku do reálnej praxe.

Nosnou témou konferencie boli stratégia a trendy v oblasti telemedicíny; hovorilo sa o kľúčových aspektoch zavádzania telemedicíny do praxe na Slovensku, o stratégii ministerstva zdravotníctva pre telemedicínu, o právnych aspektoch telemedicíny alebo o tom, či môže byť telemedicína liekom na choroby zdravotníctva. Zaujímavé informácie priniesli ukážky a praktické skúsenosti s využitím prvkov telemedicíny či už v ambulanciách alebo v nemocniciach ale napríklad aj v zariadeniach sociálnych služieb. Podnetná bola aj záverečná panelová diskusia o smerovaní telemedicíny, možnostiach financovania telemedicínskych služieb a výkonov a o legislatívnych rámcoch telemedicíny.

Konferenciu organizovali Lekárske noviny v spolupráci s exkluzívnym partnerom – spoločnosťou Goldmann Systems. Podujatie ďalej na úrovni hlavných partnerov konferencie podporili spoločnosti AGEL, Microsoft, OMRON, Roche, Samsung, O 2 Business Services, partnermi konferencie boli spoločnosti MTE, daktela, BIOHEM, Siemens Healthineers a Slovenská technická univerzita. 

Zdroj, foto: RedakciaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *