Populárny neuropsychológ Dr. Robert Krause prichádza s prvým dielom série kníh Detský mozog s podtitulom Novorodenec

Chcete spoznať, pochopiť a podporiť dozrievanie detského mozgu?

Dr. Krause je mnohým známy z rozhlasových relácií, ale aj z televízneho vysielania, kde vysvetľuje javy súvisiace s vývojom a fungovaním nášho mozgu a s neuropsychológiou. V súčasnosti prednáša na dvoch vysokých školách a zastrešuje programy venované neurovede v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Na slovenský knižný trh prichádza jeho prvá kniha Detský mozog: Novorodenec a začiatkom decembra sa môžeme tešiť na jej pokračovanie Detský mozog: Batoľa.

Detský mozog sa začína rozvíjať počas vnútromaternicového vývinu a jeho dozrievanie rapídnym spôsobom akceleruje v prvých mesiacoch a rokoch života. Neuropsychológ a dvojnásobný otec Robert Krause vás vo svojej knihe prevedie dvadsiatimi štyrmi modelovými situáciami, ktoré vám pomôžu pochopiť vývin vášho dieťaťa. Na týchto názorných príkladoch vám ukáže a pomocou najnovších vedeckých poznatkov vysvetlí, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať, aby ste podporili zdravé dozrievanie mozgu dieťaťa. Kniha vás popritom osloví svojou jednoduchou a systematickou štruktúrou, vďaka ktorej ľahšie pochopíte kognitívnu neuropsychológiu a v roli rodiča sa budete cítiť istejšie a bezpečnejšie.

Autor o sérií kníh povedal: „Detský mozog sa vyvíja už počas vnútromaternicového vývinu a rapídnym spôsobom dozrievanie akceleruje v prvých rokoch života po pôrode. Vďaka týmto publikáciám venovaným detskému mozgu pochopíte, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať ak chcete podporiť zdravé dozrievanie mozgu detí a to od počatia až po koniec tretieho roku života“.

Dr. Robert Krause sa štúdiu psychológie začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Vo svojej praxi doposiaľ vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 18 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách.

Viac sa o knihe dozviete tu: https://www.bux.sk/knihy/628755-detsky-mozog-novorodenec.html

Zdroj, foto: IKAR, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *