Rekonštrukcia striech UNLP na Tr. SNP

Košice, 6. marca 2023 – Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice začala s rozsiahlou rekonštrukciou striech v areáli na Tr. SNP. „Rekonštrukciu v takomto rozsahu realizujeme na objektoch na Tr. SNP po prvý raz v histórii. Ide aj o havarijný stav, ktorý sa za takmer 50 rokov existencie objektov podpísal nielen na hydroizolácii striech,“ uviedol riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH.

Nová izolácia zabráni zatekaniu do objektov UNLP, ktoré sa pravidelne opakuje a pomôže zamedziť únikom tepla. Bude už vyhovovať parametrom súčasnej doby a snahe minimalizovať energetické náklady na prevádzku budov. „Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške takmer 460.000,- €, hradené z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva SR. Celková zrekonštruovaná plocha bude cca 6333 m2,“ vysvetľuje riaditeľ UNLP Ľ. Beňa.

Obnovené budú napr. ploché strechy na objekte polikliniky a lôžkovej časti (tzv. MONOBLOK) a tiež väčšina striech na  spojovacích chodbách či podnožiach objektov nemocnice.  Už pred časom UNLP uzavrela a oplotila priestor pred schodiskom na polikliniku, odkiaľ sa práce realizujú. Na strechy je kvôli rekonštrukcii potrebné dopravovať materiál a tiež techniku, na časť prác bude potrebný aj žeriav. 

Rekonštrukcia bez obmedzenia poskytovanej zdravotnej starostlivosti 
„Rekonštrukciu chceme realizovať bez obmedzenia prevádzky nášho zdravotníckeho zariadenia. Pacienti budú mať po celý čas k dispozícii ambulancie na poliklinike, a tiež kliniky a oddelenia v monobloku,“ konštatuje riaditeľ. „Bezpečnosť je pritom prvoradá. Za prípadné komplikácie pri vstupe do objektov na Tr. SNP sa vopred ospravedlňujeme, ale veríme, že pacienti, návštevníci, aj naši zamestnanci ich prijmú s porozumením. Celá rekonštrukcia je v prospech jednotlivých medicínskych pracovísk,“ dopĺňa Ľ. Beňa.

Rekonštrukciu vyše 6000 m2 striech plánuje UNLP v prvom polroku 2023. Dĺžka rekonštrukcie však bude závisieť predovšetkým od poveternostných podmienok, nakoľko ide o exteriérové stavebné práce.

„Vstup pred poliklinikou pripravíme tak, aby počas rekonštrukcie čo najmenej obmedzoval pacientov a aby vychádzal v ústrety aj hendikepovaným pacientom, vozičkárom, či matkám s kočiarmi,“ uzatvára riaditeľ.

Zdroj, foto: UNLP Košice, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *