29. ročník Študentskej kvapky krvi

Bratislava, 20. október 2023 – V pondelok 23. októbra za začne 29. ročník Študentskej kvapky
krvi – kampane na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Potrvá do 17. novembra. Jej
cieľom je osloviť predovšetkým prvodarcov z radov mladých ľudí. Tento rok vstupujeme do
kampane po boku nášho partnera – projektu Moja krvná skupina. V spolupráci s ním chceme
osviežiť našu komunikáciu smerom k mladému publiku a osloviť ho predovšetkým v digitálnom
priestore. V tomto duchu sa nesie aj tohtoročný vizuál a slogan kampane – Sharni svoju krv
a život Ti dá like.

V rámci kampane chceme povzbudiť mladých ľudí, aby sa bezpríspevkové darcovstvo stalo prirodzenou súčasťou ich životného štýlu. Práve mladí ľudia sa tešia relatívne dobrému zdraviu a sú preto veľmi vhodnými adeptmi na pravidelné darovanie krvi. „V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní. Chceme budovať aktívnu základňu darcov v tejto vekovej kategórii, pretože nám chýbajú a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ zdôrazňuje Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Kampaň odštartuje v pondelok 23. októbra o 13.00 v priestoroch Internátu Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave. Študenti si tam budú môcť nechať zdarma zistiť svoju krvnú skupinu a dozvedieť sa viac o darcovstve krvi od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. Na podujatí sa zúčastní aj mladý influencer Oliver Oswald. „O darovaní krvi som nikdy nepremýšľal, až kým ma vlani neoslovili z Mojej krvnej skupiny, aby som sa stal ich ambasádorom. Pochopil som, že krv sa nedá ničím nahradiť a jediný spôsob, ako ju získať, je od darcov. Ja sám som už na vlastnej koži zistil, že darovanie krvi je v pohode. Je to hodina nášho času, ktorá niekomu zachráni život. A ten pocit stojí za to.“

Garantom neziskového projektu Mojakrvnaskupina.sk je zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Už viac ako desať rokov cez sociálne siete spája darcov krvi s ľuďmi, ktorí ju aktuálne potrebujú a na svojom webe má pre darcov aj aktívnu poradňu.

Zdroj, foto: Slovenský Červený kríž, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *