Medici pripravujú ďalšiu osvetovú akciu zameranú na mužské zdravie „MOVEMBER 2023“

Už zajtra zorganizujú študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach ďalší ročník úspešnej osvetovej akcie MOVEMBER, v rámci ktorej budú informovať širokú verejnosť o život ohrozujúcich rizikách týkajúcich sa mužského zdravia.

V priestoroch obchodného centra Aupark budú členovia Spolku medikov mesta Košice v čase od 10. do 16. hodiny oslovovať okoloidúcich a hovoriť s nimi o rakovine semenníkov a prostaty, pričom k dispozícii budú mať aj model semenníkov s patologickou hrčkou, aby mohli návštevníkov obchodného centra aj prakticky zaškoliť. Osobitnú pozornosť chcú venovať osvete ohľadom zdravého životného štýlu mužov a ďalším cieľom podujatia je upozorniť na problematiku duševného zdravia a samovrážd.

Názov MOVEMBER  vznikol spojením slova „november“, kedy sa tradične konajú osvetové akcie zamerané na mužské zdravie a anglického slova „moustache“, ktoré znamená „fúzy“. Symbolom podujatia sú totiž práve mužské fúziky a majú pritiahnuť pozornosť mužov k otázkam týkajúcich sa ich zdravia. Hlavným cieľom študentskej akcie je pripomenúť silnejšiemu pohlaviu dôležitosť starostlivosti o zdravie a význam prevencie pre včasné odhalenie mužských rakovinových ochorení.

Zdroj, foto: Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *