V prešovskej nemocnici začína veľké sťahovanie štyroch oddelení

Súvisí s prípravou budúceho staveniska novej nemocnice

Máj 2024 je pre Fakultnú nemocnicu s poliklinikou J. A. Reimana prelomový. V súvislosti so zmenou zriaďovateľa, a predovšetkým v súvislosti s jej veľkým plánovaným rozvojom, začína nemocnica realizovať nevyhnutné organizačné zmeny. Budú sa diať nasledujúce dva týždne, za plnej prevádzky, s dôslednou technicko-organizačnou a medicínskou prípravou. Vedenie nemocnice prosí všetkých pacientov a návštevníkov o trpezlivosť a pochopenie pri sťahovaní. Aktuálne zmeny potrvajú do vybudovania novej nemocnice. 

Sťahovanie jednotlivých oddelení nemocnice bolo potrebné dôkladne zvážiť čo sa týka medicínskych kritérií, prioritizácie, logistiky, technických možností a celkovej prípravy. Premiestnenie oddelení je nevyhnutné, bude sa však diať tak, aby sa čo najmenej dotklo samotných pacientov, ale aj celkového chodu nemocnice. ,,Všetky zmeny súvisia s prípravou budúceho staveniska priamo v areáli nemocnice, kde sa bude v budúcnosti realizovať výstavba novej nemocnice. Jej investorom bude ministerstvo obrany,“ uviedol riaditeľ prešovskej nemocnice MUDr. Juraj Smatana PhD, MPH s tým, že bližšie informácie k samotnej výstavbe budú k dispozícii až o pár týždňov, keďže sa celý proces len pripravuje.

Sťahovanie sa dotkne štyroch oddelení – oddelenia oftalmológie, gynekológie, geriatrie a infektológie.

  1. Oddelenie oftalmológie, pavilón č. 7,  sa presťahuje do priestorov starej pôrodnice – pavilónu č. 1, prízemie vľavo.
  2. Gynekologické ambulancie a pohotovosť sa z pavilónu č. 1 presťahujú do pavilónu č. 2 – chirurgický monoblok. Pôrodnica zostane tak ako dosiaľ rozdelená na starú a novú, Perinatologické centrum ostáva v starej pôrodnici.
  3. Oddelenie geriatrie sa z pavilónu č. 8. presťahuje do pavilónu č. 3 na 6. poschodie.
  4. Oddelenie infektológie sa presťahuje z pavilónu č. 7 do pavilónu č. 8.

Sťahovanie sa bude realizovať v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov.

,,Vo všetkých prípadoch sú samozrejmosťou dôsledné a nevyhnutné hygienické a epidemiologické opatrenia tak s ohľadom na pacientov, zamestnancov ako aj návštevníkov nemocnice. Už dnes pacientov, ktorých objednávame na jún a neskôr informujeme o týchto zmenách,“ uviedol riadieľ nemocnice MUDr. Smatana.

V celom areáli sú všetky pavilóny nemocnice viditeľne označené veľkými číslami pre lepšiu orientáciu, verejnosť bude o každej zmene informovaná prostredníctvom médií aj sociálnych sietí, ako aj priamo v nemocnici oznamami a informačnými tabuľami.

,,Uvedomujeme si, že ide o veľký zásah do chodu nemocnice. Samotné sťahovanie sme naplánovali efektívne, aby sme ho zvládli za krátky čas, ale predovšetkým s ohľadom na zdravie a potreby našich pacientov aj zamestnancov. Prosíme všetkých o pochopenie a trpezlivosť pri zvládnutí týchto organizačných zmien,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Zdroj, foto: FNsP J. A. Reimana Prešov, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *