Riaditeľ prešovskej nemocnice Juraj Smatana potvrdený vo funkcii

Riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove bude naďalej  MUDr. Juraj Smatana, MBA, MPH, (48). Stal sa víťazom výberového konania, ktoré na túto pozíciu vypísalo ešte ministerstvo zdravotníctva a pokračovalo pod gesciou ministerstva obrany, do pôsobnosti ktorého medzičasom nemocnica prešla. Vo funkcii riaditeľa je MUDr. Smatana potvrdený od 7. júna 2024. S nemocnicou ho spája mnoho rokov praxe či už na pozícii lekárskej alebo manažérskej. Funkciou riaditeľa bol poverený v decembri 2023 až do zrealizovania riadneho výberového konania.

MUDr. Juraj Smatana je absolventom lekárskej fakulty Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, má špecializačnú skúšku z úrazovej chirurgie, absolvoval MBA štúdium Manažment v zdravotníctve v Prahe, MPH štúdium na Vysokej škole bezpečnostného manažérstva a momentálne realizuje PhD štúdium v odbore ekonómia a manažment. V rokoch 2001 až 2020 pôsobil v prešovskej nemocnici ako lekár, neskôr ako zástupca primára oddelenia úrazovej chirurgie a napokon ako medicínsky riaditeľ. Tri roky bol medicínskym riaditeľom skupiny AGEL pre chirurgické odbory a od roku 2023 až do svojho poverenia byť riaditeľom prešovskej nemocnice pracoval v súkromnom zdravotníckom zariadení ako lekár.

,,Vážim si dôveru, ktorú som dostal tak od ministerky zdravotníctva, ako aj ministra obrany. Prešovská nemocnica je moja srdcová záležitosť, strávil som tu viac ako 20 rokov a rád som sa sem vrátil. Rád by som však zdôraznil, že kľúčová pre nemocnicu je spolupráca s mojimi kolegami, bez ktorých by poskytovanie zdravotnej starostlivosti nebolo možné. A na prvom mieste vždy boli aj budú naši pacienti, pre ktorých to všetko robíme. Nemocnica má pred sebou historickú výzvu na zásadné zmeny. Výstavba novej nemocnice, nové medicínske postupy, technológie, moderné oddelenia, vybavenie, to všetko znamená veľmi náročné obdobie, na jeho konci však bude obrovský prínos tak pre pacientov ako aj zamestnancov,“ uviedol staronový riaditeľ.

Prešovská nemocnica je treťou najväčšou slovenskou nemocnicou. Nepretržitú zdravotnú starostlivosť poskytuje svojim pacientom už od roku 1935. Ročne je v nej hospitalizovaných takmer 39 000 pacientov, ambulantne ošetrených približne 570 000 pacientov, zrealizuje sa tu takmer 18 500 operácií a v roku 2023 sa tu narodilo 2442 bábätiek. V rámci zastúpení jednotlivých odborností je najkomplexnejšou nemocnicou na Slovensku.

Zdroj, foto: FNsP J. A. Reimana Prešov, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *