Európska výzva v oblasti výskumu a vzdelávania v radiačnej ochrane: Prihlasovanie na intenzívny kurz vo Francúzsku

Výzva pre mladých výskumníkov, študentov magisterského alebo doktorandského štúdia, pracovníkov radiačnej ochrany alebo lekárov, ktorí sa zaujímajú o biologické účinky časticového žiarenia.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako člen konzorcia PIANOFORTE, európskeho partnerstva v oblasti výskumu v radiačnej ochrane, prichádza s výzvou na prihlasovanie sa na:

INTENZÍVNY KURZ
Ožiarenie časticami: molekulárne, bunkové a tkanivové účinky
Termín: 8. – 12. júla 2024
Miesto konania: Centre François Baclesse, Caen, FRANCÚZSKO
(organizuje Univerzita v Caen-Normandy v spolupráci s Centre François Baclesse)

Témy kurzu:

  • Komplexné poškodenie a oprava DNA
  • Sekundárne rakovinové ochorenia
  • Cytogenetika
  • Odpoveď imunitného systému
  • Kardiovaskulárne účinky
  • Neurovaskulárne účinky
  • Cielená rádionuklidová terapia

PIANOFORTE podporí až 15 účastníkov. Kurz je bezplatný a ubytovanie zabezpečené.
Pre odporúčanie a ďalšie podmienky kontaktujte ÚVZ SR na adrese: 
milos.kristof@uvzsr.sk.
Prihlásiť sa je možné do 2. mája zaslaním svojho životopisu, motivačného listu a odporúčania od ÚVZ SR profesorovi Siamak Haghdoostovi (siamak.haghdoost@unicaen.fr).
Zároveň je možné požiadať o cestovný grant.

Finančné prostriedky sú z programu Európskej únie „EURATOM“ pre výskum a inovácie v rámci grantovej dohody 101061037.

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo na svojom webe Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky (gov.sk) všetky realizované investičné projekty v dvoch výzvach, tzv. veľkej a malej: Výzva na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc za účelom zlepšenia kvality a efektívnosti ústavnej zdravotnej starostlivosti a Výzva na financovanie malých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc za účelom zlepšenia kvality a efektívnosti ústavnej zdravotnej starostlivosti.

V tzv. veľkej výzve ide o realizáciu 7 projektov, v tzv. malej výzve ide o realizáciu 15 projektov, pričom pri každom z nich ministerstvo identifikuje plán plnenia jednotlivých krokov vďaka semaforu. Semafor bol vytvorený ako transparentná komunikácia voči verejnosti, ktorá tak môže sledovať a overovať si stav aktivít každého projektu – či sú splnené, nesplnené, bez omeškania, v omeškaní, či dokonca v ohrození projektu.

MZ vníma dôležitosť všetkých stavebných projektov a považuje za nevyhnutné zobrazovať realitu implementácie v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR. Presné identifikovanie stavu procesov z časového hľadiska umožňuje ministerstvu nielen projekty kontrolovať, ale aj byť včas nápomocný pri ich manažovaní.

Foto: Freepik

Zdroj: Odbor radiačnej ochrany ÚVZ SR, TS





Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *