Pozorne počúvame odborníkov, minister rokoval so Slovenskou lekárskou komorou

Názor lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov je pre nás dôležitý. Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí spolu s oboma štátnymi tajomníkmi Janou Ježíkovou a Petrom Stachurom a s odborníkmi z rezortu včera rokovali so zástupcami Slovenskej lekárskej komory. V konštruktívnom dialógu minister vypočul zástupcov lekárskej obce a diskutovali o aktuálnych témach a riešeniach.

Témou stretnutia boli vízie v rezorte zdravotníctva po skončení „korona krízy“, financovanie zdravotníctva, aktuálna situácia v nemocniciach či podmienky lekárov na ich prácu.

„Prácu lekárov si nesmierne vážim o to viac v týchto náročných časoch, sám som lekár a spolu s mojím tímom robíme všetko pre to, aby sa stav slovenského zdravotníctva postupne zlepšoval. Všetci si uvedomujeme, v akej vážnej situácii sa aktuálne v súvislosti  s COVID-19 nachádzame,  preto oceňujem konštruktívny dialóg na našej pôde,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí.

Vedenie rezortu zdravotníctva sa so zástupcami Slovenskej lekárskej komory na čele s prezidentom SLK Mariánom Kollárom dohodlo na ďalšej spolupráci.


Pripravilo: MZ SR

FOTO: MZ SR


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *