Distálny radiálny katetrizačný prístup

V Nemocnici CINRE sa môžu pochváliť ďalšou významnou novinkou pre pacientov. Je ňou DISTÁLNY RADIÁLNY katetrizačný PRÍSTUP pre koronarografie a koronárne intervencie, ktorý na Slovensku ako prvý u kardiologických pacientov zaviedol MUDr. Michal Rezek, intervenčný kardiológ CINRE. 

Intervenční kardiológovia v CINRE ho používajú ako jediní u nás, pričom tento inovatívny katetrizačný prístup prináša kardiologickým pacientom najvyššiu mieru komfortu a bezpečnosti. Pri vstupe do tepnového systému sa využíva vpich na rozhraní palca a ruky, kde sa napichuje distálna radiálna artéria. Výhodou tohto prístupu je ešte väčší komfort pacienta, ako aj menej komplikácií v porovnaní s doterajšími katetrizačnými prístupmi cez stehennú alebo radiálnu tepnu.

Nemocnica CINRE sa v duchu svojho motta: „Neustály pokrok a inovácie, najvyššia medicínska kvalita“,  špecializuje na najmodernejšiu miniinvazívnu intervenčnú liečbu kardiovaskulárnych a neurovaskulárnych ochorení v nonstop režime. CINRE je aj medzinárodným školiacim centrom excelentnosti pre viaceré nové a miniinvazívne liečebné postupy vo všetkých troch programoch neuro, kardio a angio. Nemocnica CINRE vykonáva ročne okolo 5000 tisíc miniinvazívnych operácií aje zmluvným partnerom všetkých troch zdravotných poisťovní na Slovensku, pacienti si v nej za žiadne výkony a vyšetrenia nedoplácajú. 

ZDROJ: CINRE, TS

FOTO: ar130405 z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *