Odolné sliznice sú pre naše zdravie kľúčové

Inhalovanie nám zabezpečí zdravé sliznice

Súčasťou našej imunity je slizničný imunitný systém, ktorý je najväčšou zložkou nášho imunitného systému. Tvoria ho nielen sliznice čreva, ale aj dýchacích ciest a nosa, ktoré zabezpečujú obranyschopnosť nášho tela. Ako sa oň môžete starať a zabezpečiť si vyššiu odolnosť proti vírusom a baktériám? Ako ľahšie prežiť nadchádzajúce obdobie alergií?

Pravidelným inhalovaním

Myslí si to aj pediatrička MUDr. Marta Špániková, ktorá sa vo svojej ambulancii  denne stretáva s deťmi, ktoré trápia typické prejavy oslabenej slizničnej imunity ako sú časté infekcie a zápaly  ústnej dutiny,  hrdla, dýchacích ciest a v týchto dňoch aj alergie.

Inhalovanie a vyplachovanie nosa fyziologickým roztokom či minerálnou vodou určenou na inhalovanie by malo patriť k základnej hygiene rovnako ako každodenné umývanie zubov. Pri peľových alergiách a alergiách na roztoče inhalácia pomáha udržať si fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice a umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity.“

Zdravé sliznice chránia naše telo pred škodlivými vplyvmi zvonka, ako aj vírusmi a baktériami, a preto by sme sa o ne mali starať. Inhalovanie je jednoduché a s kvalitným inhalátorom ho zvládne naozaj každý. „Inhalovanie je presne cielená liečba bez chémie, vďaka čomu je vhodná pre všetkých, od novorodencov až po seniorov,“ dopĺňa Šimon Peter zo spoločnosti Celimed, výhradný zástupca spoločnosti OMRON na Slovensku.

Ako a čo inhalovať?

Stačí sa pohodlne usadiť, do prístroja naliať aerosólny roztok alebo liečivú minerálnu vodu určenú na inhalovanie a pokojne môžete dýchať cez náustok alebo masku. Prístroj na inhalovanie rozprašuje roztok na malé čiastočky, ktoré dokážu efektívne zacieliť spodné dýchacie cesty, čo napríklad taká vodná para z hrnca s bylinkami nedokáže, pretože čiastočky molekúl sú príliš veľké, aby sa dostali na to správne miesto. Inhalovaním s pomocou inhalátora dokážete presne zacieliť miesto, ktoré potrebujete preliečiť a teda horné alebo dolné dýchacie cesty. Inhalovať preventívne stačí raz denne a v prípade zhoršenia zdravotného stavu, či akútnej choroby a alergie trikrát denne.

Viac informácií na www.inhalovanie.sk

Zdroj, foto: -neu-
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *