Súťaž Zdravá firma roka pozná víťazov 12. ročníka

Najviac sa o zdravie zamestnancov starajú IBM, KIA a medzi malými firmami Kami Profit

Union zdravotná poisťovňa sa od roku 2010 snaží motivovať firmy, aby robili pre zdravie svojich zamestnancov viac. Súčasťou aktivít je aj súťaž Zdravá firma roka, v ktorej firmy súťažia o rovnomenný titul. Víťazom 12. ročníka súťaže sa v kategórii výrobných firiem stala spoločnosť KIA Slovakia, medzi nevýrobnými firmami sa presadila IBM International Services Centre a najzdravšou malou firmou do 50 zamestnancov je Kami Profit. Celkovo sa do 12. ročníka prihlásilo vyše 50 firiem.

Mnohé firmy na Slovensku sa zaujímajú o zdravie svojich zamestnancov

„Pred dvanástimi rokmi sme si v Union zdravotnej poisťovni povedali, že sa pokúsime firmy motivovať k tomu, aby sa začali zaujímať a starať o zdravie svojich zamestnancov. Prišli sme s Iniciatívou za zdravšie Slovensko, ktorá zapadala do nášho poslania podporovať prevenciu  a zdravší životný štýl a snažiť sa celkovo zlepšiť zdravotný stav ľudí na Slovensku. Musím povedať, že mnohé firmy sa v starostlivosti o zdravie veľmi snažia. Veľmi ma teší, keď vidím, ako mnohé z nich každý rok prichádzajú s niečím novým a starajú sa o zdravie svojich zamestnancov čoraz lepšie,“ hovorí členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Firma sa vie starať o zdravie ľudí, aj keď sú na home office

Firmy na Slovensku prešli za uplynulé roky v zdravotných benefitoch skutočne dlhý kus cesty. Aj keď im situáciu mimoriadne sťažila pandémia, dokázali prispôsobiť svoju ponuku podľa možností zamestnancov. Výsledky súťaže poukazujú na nasledujúce silné trendy v starostlivosti o zamestnancov:

 • Hybridná práca, čiže vhodná kombinácia prace z domu a práce z kancelárie: Tento trend bude jednoznačne pokračovať, keďže aj mnohé firmy na Slovensku sa za posledné roky presvedčili o vyššej efektivite práce svojich zamestnancov v kombinovanom hybridnom režime.

„To, čo odlišuje progresívne firmy pri hybridnej práci, je neustále motivovanie zamestnancov a udržiavanie sociálneho kontaktu v pracovných tímoch. Pri hybridnom režime je to náročnejšie, ale príklady firiem ukazujú, že sa to dá,“ hodnotí Pavol Chovan, riaditeľ odboru podpory afinitných skupín Union zdravotnej poisťovne.

 • Podpora aktívneho životného štýlu zamestnancov: Aj pri hybridnom režime môžu zamestnanci navzájom zdieľať inšpirácie k aktívnejšiemu tráveniu voľného času. Napríklad formou online školení a vzdelávacích online stretnutí na najrôznejšie témy.
 • Vitamíny a podpora zdravého životného štýlu, či už priamo vo forme doplnkov stravy alebo v podobe aktivít na vyvážený pracovný a súkromný život zamestnancov 

Prihlášky do 13. ročníka do konca novembra

Do ďalšieho ročníka súťaže Zdravá firma roka sa môžu firmy prihlásiť do 30.11.2022. Ocenené firmy v súťaži majú právo používať v komunikácii počas  jedného roka titul „Zdravá firma roka“. Víťazi v jednotlivých kategóriách majú nárok na Deň zdravia pre svojich zamestnancov, ktorý pre nich bezplatne zorganizuje Union zdravotná poisťovňa. 

Výsledky súťaže Zdravá firma roka 2021

NEVÝROBNÉ FIRMY

 1. IBM International Services Centre s.r.o.
 2. HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.
 3. Swiss Re Management AG, organizačná zložka

VÝROBNÉ FIRMY

 1. KIA SLOVAKIA s.r.o.
 2. SYRÁREŇ BEL SLOVENSKO a.s.
 3. SLOVNAFT, a.s.

MALÉ FIRMY

 1. KAMI PROFIT, s.r.o.
 2. buckle up, s.r.o.
 3. STAFFINO s. r. o.

Viac informácií na www.zfr.sk

Zdroj, foto: Zdrava firma, Richard Menczer, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *