Urgentný príjem na Tr. SNP posilnený, traumatológovia zvýšený nápor pacientov zvládajú

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice intenzívne pracujeme na odstraňovaní následkov po požiari, ktorý vypukol v objekte Urgentného príjmu na Rastislavovej 43 minulý štvrtok.

„Okamžite po mimoriadnej udalosti sme reprofilizovali lôžka, časť pacientov z Kliniky urgentného príjmu a tiež z Oddelenia anestéziológie a intenzívne medicíny sme previezli do areálu na Tr. SNP. Takisto sme reorganizovali prácu našich lekárov a personálu tak, aby posilnili urgentný príjem na Tr. SNP. O traumatológov a anestéziológov sa posilnili aj ďalšie kliniky a oddelenia, na ktoré boli prevezení pacienti po požiari,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD.. 

Na traumatológii na Tr. SNP sme ošetrili 240 pacientov za víkend

O urgentných traumatologických pacientov z celého košického kraja sa starajú momentálne na jednom pracovisku na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP.  Za víkend sme ich ošetrili 240, v sobotu  111 a včera dokonca 129 traumatologických pacientov. Sú to vysoké počty, bežne mávame od 60 – 80 pacientov,“ uviedla primárka  Oddelenia urgentného príjmu MUDr. Ivana Jurčová.

„Situáciu však zvládame najmä vďaka dobrej organizácii práce. Už od štvrtka večera posilnil kompletný trauma tím z Kliniky úrazovej chirurgie z Rastislavovej našich traumatológov na Tr. SNP,“ dodala.

Mierne sa zvýšili aj počty prijatých pacientov na  Internej ambulancii, ide o mierny nárast počtu pacientov po kolapse z tepla. Zatiaľ ich zdravotníci na Tr. SNP zvládajú bez problémov. Tieto prípady sa väčšinou riešia ambulantne, stačí infúzna liečba a prísun tekutín. Prosíme našich pacientov v týchto dňoch o trpezlivosť, naši lekári a personál sa snažia profesionálne a promptne riešiť každú situáciu.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu, ktorú v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice na Rastislavovej ulici spôsobil 17. júna požiar, prijalo vedenie nemocnice opatrenia, ktoré zabezpečili, aby bola naďalej zabezpečená profesionálna zdravotná starostlivosť o pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. A rovnako, aby bola zabezpečená urgentná zdravotná starostlivosť pre akútnych traumatologických pacientov. S aktuálnou situáciou v UNLP Košice sa vo štvrtok oboznámil aj predseda vlády SR Eduard Heger a v piatok minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Zdroj, foto: UNLP KošicePridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *