Aktívnemu športovcovi hrozila výmena kolena: Po operácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca „zdolal“ na bicykli Slovensko

Prognózy vôbec neboli ružové. Vášnivému športovcovi diagnostikovali artrózu 2. – 3. stupňa, no s verdiktom „výmena kolena“ sa Róbert Hranák nezmieril. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil šiestu operáciu, vďaka ktorej si mohol splniť sen. Hoci sa musel vzdať všetkých behavých športov aj futbalu, objavil čaro bicykla a podarilo sa mu niečo, čo predtým, pri svojich zdravotných problémoch, považoval za nemožné.

Ako Róbert uviedol, o Šport-artro centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa dozvedel z médií, keď sa dočítal, že sa na klinike zaoberajú bežnými, ale aj komplikovanejšími prípadmi zranení končatín. „Neváhal som a vyhľadal som nemocnicu na internete, keďže som bol už v ťažšej situácii, po 5. operáciách môjho pravého kolena,“ zaspomínal si športovec, ktorý sa rozhodol, že urobí všetko pre to, aby to dopadlo čo najlepšie. „Tak som sa jednoducho nastavil. O dva týždne som vycestoval do Košíc, som z Hlohovca, zobral som kompletnú zdravotnú dokumentáciu s aktuálnym MR nálezom, kde mi bola diagnostikovaná artróza 2. – 3. stupňa.“ Následne sa dostal do ortopedickej ambulancie, kde ho prijal MUDr. Ján Perduk. „Bol veľmi ústretový. Po preštudovaní môjho záznamu mi navrhol, aby som mu nechal MR nález, že sa potrebuje poradiť s kolegami, zasadne konzílium a navrhnú liečbu alebo zákrok. Do pár dní mi prišla mailom odpoveď a kompletný popis navrhovaného zákroku. Dohodli sme si termín operácie, hospitalizáciu som si rezervoval v izbe vyššieho štandardu a prišiel na zákrok aj s kompletným predoperačným vyšetrením. Operácia prebehla hladko, no zákrok bol náročný, bolesti som mal dosť veľké, ale s prístupom sestričiek – anjelov, som to zvládol všetko,“ uviedol vďačne Hlohovčan, ktorého potešila nielen následná starostlivosť, ale aj záujem. „Po mojom príchode domov zazvonil manželke telefón s košickou predvoľbou, zdvihla, predstavil sa lekár z vašej kliniky a spýtal sa, či manžel pricestoval v poriadku domov a poučil ju, aby som 12 týždňov nedostupoval na nohu, nakoľko mi bol vložený kovový implantát pod koleno a zmenená geometria dolnej končatiny! Boli sme z toho veľmi milo prekvapení, že takéto niečo sa dnes deje. Po dva a pol roku mi bol implantát extrahovaný a pravidelne, každý polrok, chodím na kontrolu k doktorovi MUDr. Mgr. Vargovi, MHA a je mi podávaná injekcia na „premazanie“ kolenného kĺbu,“ uviedol ďalej Róbert, ktorý sa vďaka spomínanému zákroku nemusel vzdať aktívneho života, z čoho má obrovskú radosť. 

Začal som opäť športovať, aj keď som sa musel vzdať behavých športov, ale som vďačný, že môžem lyžovať, bicyklovať, chodiť po horách, skialpovať. Môj život je aktívny aj vďaka priateľom a rodine, ktorí ma podporujú v mojich výzvach a jednou takou bola aj moja zatiaľ posledná – prejsť na bicykli za 10 dní okolo Slovenska. Prešli sme s kamarátom 1223 km a nastúpali 9265 m, zvládli sme to nakoniec za 9 dní, bol to zážitok, na ktorý nezabudnem do konca svojho života a aj vďaka pomoci lekárov Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Som nesmierne vďačný za ich dobre odvedenú prácu alebo, ako sa to na Slovensku hovorí, za kus dobrej roboty. Minulý rok sme zdolali taktiež 20 vrcholov Západných Tatier za 3 dni a urobili niečo cez 85-tisíc krokov, čo bolo tiež niečo neuveriteľné,“ pochvaľoval si športovec, na ktorého si dodnes spomínajú aj v Šport-artro centre. „U pána Róberta išlo o komplikovaný prípad poškodenia chrupky kolena. Vykonali sme u neho osteotómiu v oblasti kolena. Táto operácia mu odľahčila poškodenú časť kolena a presunula os zaťažovania na menej poškodenú časť kolena. Bol to výborný pacient, ktorý spolupracoval a pravidelne chodieval na kontroly. Bol motivovaný ako športovec, a preto dodržiaval všetky pooperačné nariadenia, a to viedlo k želanému úspechu,“ zhodnotil MUDr. Mgr. Maroš Varga, MHA.

Zdroj, foto: AGEL SK, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *