Nemocnica AGEL Krompachy bude vykonávať PCR testy na ochorenie COVID-19

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne začne realizovať pre záujemcov testovanie RT-PCR testami. Vyjde tak v ústrety záujemcom, ktorí potrebujú testy zo zdravotných dôvodov, pri plánovaných hospitalizáciách, pre cesty do zahraničia.

Nemocnica AGEL Krompachy od pondelka 18. októbra 2021 začne v priestoroch mobilného odberového miesta vykonávať PCR testy na ochorenie COVID-19. PCR testy sa budú vykonávať každý pracovný deň v čase od 07:00 do 09:00 hod. Objednať sa na tieto testy je možné prostredníctvom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva alebo webovej stránky www.korona.gov.sk. Nemocnica naďalej realizuje každý deň aj antigénové testovanie za manipulačný poplatok 5,00 EUR. ,,Od prvého októbra do 12. októbra bolo v mobilnom odberovom mieste krompašskej nemocnice vykonaných 1283 antigénových testov, z toho bolo 12 pozitívnych. Situácia aj v regióne Krompachy sa zhoršuje, nemocnica k dnešnému dňu má hospitalizovaných 4 covid pozitívnych pacientov. Nemocnica AGEL Krompachy má jedného covid pozitívneho zamestnanca a jeden je v karanténe,“ uviedol MUDr. Miroslav Kraus, konateľ spoločnosti. 

Dňom 18. októbra 2021 dochádza v krompašskej nemocnici aj k zmene prevádzkových hodín vo vakcinačnom centre. Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech sa bude vykonávať v dňoch pondelok až streda v čase od 09:00 hod. do 14:30 hod. Čas pre očkovanie detí od 12 rokov je vyhradený na stredu od 10:00 do 12:00 hod.

Zdroj, foto: AGEL SK, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *