CURE POINT SLEEP 10 % CBD, kvapky s obsahom THC

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dostal prostredníctvom systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF) oznámenie o vysokom obsahu delta-9-tetrahydrokanabinolu (delta-9-THC) vo výrobku CURE POINT SLEEP 10 % CBD, kvapky, balenie: fľaštička z tmavého skla s kvapkadlom, v papierovej krabičke, objem 10,0 ml, minimálna trvanlivosť do: 23.9.2023, šarža: AR-0000014-01, dodávateľ CURE POINT s.r.o., Trieda Andreja Hlinku 51, 949 01 Nitra, Slovensko a predajca CBDpredajna s. r. o., Trenčianska 2821/79, 915 01 Nové Mesto nad Váhom.

Obsah THC vo výrobku bol zistený laboratórnou analýzou v Českej republike. Okrem toho, použitie CBD v potravinách nie je povolené. Výrobok je v rozpore s právnymi predpismi umiestnený na trhu v SR ako výživový doplnok. Výrobok je v oznámení charakterizovaný ako výrobok, ktorý môže poškodiť ľudské zdravie (nebezpečný výrobok – čl. 14 ods. 2 písm. a) nariadenia EP a Rady č. 178/2002). Krajina pôvodu výrobku je neznáma.

ÚVZ SR a príslušné RÚVZ vykonávajú kontrolu v danej veci a zabezpečujú stiahnutie uvedeného výrobku z trhu.

V nadväznosti na uvedené odporúčame spotrebiteľom, aby uvedený výživový doplnok nekupovali (ani iné šarže), už zakúpený neužívali, prípadne ho vrátili do miesta predaja.

Zdroj, foto: UVZSR, Odbor hygieny, výživy, bezpečnosti potravín a kozmetických výrobkov, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *