STIAHNUTIE LIEKU LUXFEN 2 MG/ML

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku LUXFEN 2 mg/ml, int opo 1×5 ml/10 mg (fľ.LDPE) z trhu. Sťahovanie predmetného lieku sa vzťahuje na nasledujúca šarža: 22H042.

Liek sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární, zdravotníckych zariadení a pacientov.

Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku LUXFEN 2 mg/ml, int opo 1×5 ml/10 mg (fľ.LDPE) z trhu je odchýlka vo výrobnom procese. Vrátenie liekov do lekárne sa riadi metodickým pokynom držiteľa registrácie. Pacienti by mali liek vrátiť preferenčne do lekárne, v ktorej bol liek vydaný. Pokiaľ to nie je možné, pacienti môžu liek vrátiť do hociktorej inej lekárne.

Liek LUXFEN 2 mg/ml, očné kvapky obsahuje účinnú látku brimonidínium-tartarát a používa sa na zníženie vnútroočného tlaku. Môže byť používaný buď samostatne, keď sú kontraindikované beta-blokátorové očné kvapky, alebo s inými očnými kvapkami, kedy jeden liek nestačí na zníženie zvýšeného vnútroočného tlaku pri liečbe glaukómu s otvoreným uhlom alebo s očnou hypertenziou.

Po stiahnutí lieku z trhu sú pre pacientov dostupné iné lieky s rovnakou účinnou látkou, pričom rozhodnutie o vhodnej liečbe je v kompetencii ošetrujúceho lekára.

Oznámenie o stiahnutí lieku z trhu

Metodický pokyn pre distribučné spoločnosti, lekárne, zdravotnícke zariadenia a pacientov

Zdroj: Štátny ústav pre kontrolu liečiv, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *